Skip links

Czy wiesz, co najbardziej wkurza użytkowników stron internetowych?

Włożyłeś dużo serca w własną stronę internetową? Na pewno niejednokrotnie testowałeś różne szablony, grafiki, czy strategie promowania własnych usług lub produktów.

Z tego też względu, dopieszczając własną witrynę, mogłeś przeoczyć kilka istotnych kwestii i nie jesteś w stanie spojrzeć na nią z odpowiedniego dystansu. Czy wiesz, co zwykle najbardziej wkurza internautów w stronach internetowych?

Przeładowanie elementami multimedialnymi

Zbyt dużo grafik, filmów, materiałów audio i treści pojawiających się na ekranie sprawi, że internauta (i twój potencjalny klient) ucieknie z Twojej strony szybciej, niż się na niej pojawił. Pamiętaj: minimalizm to klucz do sukcesu.

Zbyt długie ładowanie się witryny

Przeładowanie multimedialnymi plikami często łączy się z długim ładowaniem się strony. Nic dziwnego, obciążony serwer nie nadąża, by szybko wczytać wszystkie grafiki i pliki wideo.

Dodając do tego ich złą optymalizację, masę zainstalowanych wtyczek i pluginów oraz łącząc z ograniczonym transferem i parametrami zakupionego hostingu uzyskasz mieszankę, która będzie działać na Twoją witrynę niczym filtr od Google.

Nieprzemyślane pop-upy

Wyskakujące okienka to jeden z najbardziej drażniących elementów na stronach internetowych. O ile denerwują one użytkowników desktopowych, o tyle użytkowników mobilnych doprowadzają do szału.

Wyeliminuj wszelkie wyskakujące okienka na stronie internetowej, a jeśli już musisz je umieścić, postaraj się, by były one możliwie jak najmniej drażniące.

Zła organizacja treści, słabe oraz nieczytelne teksty

Odpowiednio zorganizowana treść jest czytelna, wygląda estetycznie i nie wywołuje u użytkownika bólu głowy. Internauta chce odszukać interesujące go informacje tak szybko, jak to możliwe.

 Przeładowanie treścią witryny utrudni ten proces, a w konsekwencji zdenerwuje użytkownika. Dodając do tego słabej jakości treści uporządkowane w ogromne bloki tekstów, sprawisz, że internauta już nigdy więcej nie pojawi się na Twojej stronie.