Skip links

Poznaj 5 elementów, które musi mieć Twoja strona aby efektywnie sprzedawać

Cześć,

W dzisiejszym wpisie chcemy skupić się na niezbędnych elementach/funkcjach strony, które sprawią, że Wasza strona internetowa będzie efektywnie sprzedawać. Zaczynamy!

1. Wersja mobilna

Posiadanie mobilnej wersji strony internetowej to już nie jest dodatek, ale wręcz Twój obowiązek. Współpracując z nami, masz gwarancję, że strona, którą dla Ciebie stworzymy, będzie czytelna i funkcjonalna zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych.

2. Skuteczny CTA

„Call to Action” to element kończący konwersję, ma aktywnie zachęcać użytkownika do interakcji z naszą stroną. Najczęściej składa się on z chwytliwego hasła reklamowego, które zachęcą użytkownika do kliknięcia w button, umieszczony zaraz obok hasła.

3. Facebook Messenger

Z Facebooka korzysta każdy z nas. Zainstalowanie Messengera na naszej stronie internetowej w znaczący sposób skraca dystans i przyspiesza komunikację z naszymi potencjalnymi klientami. Warto zaznaczyć, iż jest to rozwiązanie w pełni darmowe, a jego instalacja trwa mniej niż 3 minuty. Tutaj instrukcja, jak dodać Messenger na stronę www

4. Certyfikat SSL

Jest to certyfikat bezpieczeństwa, który gwarantuje poufność danych przesyłanych w obrębie strony. To ważne, gdyż Google oficjalnie poinformowało, że strony z certyfikatem SSL znajdą się wyżej w wynikach wyszukiwania. Co więcej, przeglądarka Chrome ma ostrzegać użytkowników o tym, że witryna nie jest dobrze zabezpieczona, a to z pewnością zaważy na statystykach odwiedzin oraz konwersji. Nie ryzykuj utraty pozycji — u nas certyfikat SSL otrzymujesz gratis i na zawsze!

5. Przemyślany układ strony

Spraw, aby Twoja strona internetowa posiadała przejrzystą i logiczną strukturę, w której bez problemu odnajdzie się każdy jej użytkownik. Posegreguj treści i ustal dla nich wspólny mianownik, który w łatwy sposób pozwoli podzielić Ci je na grupy. Nie bój się pustej przestrzeni.